Tanie podróżowanie poza sezonem urlopowym

Tanie podróżowanie poza sezonem urlopowym

Współcześnie żyjący Polacy mają możliwość zwiedzić niemalże każdy zakątek świata, a co najistotniejsze, nie dotyczy to wyłącznie najbogatszych obywateli. Od kiedy niedrogie linie samolotowe zagościły u nas, możemy za bezcen latać w obrębie Europy a nawet dalej. Oczywiście, żeby znaleźć najlepsze promocje musimy umieć ich szukać, a także decydować się na podróż w dogodnym terminie.

W zależności od kraju, który chcemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w sprawie temperatury. Jednak wówczas, ceny za hotel lub samolot będą znacznie droższe, gdyż najwięcej podróżnych wtenczas nadciąga.Idealnym przykładem będzie Izrael – w trakcie naszej wiosny pogoda tam jest najlepsza, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeżeli jednak chcesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty znajdziesz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Także Barcelona, jedno z najczęściej wizytowanych miast przez Polaków, może być niedroga. Samolotowy bilet w gorącym sezonie letnim kosztuje nawet 1000 złotych w obie strony. Cena ta jednak drastycznie spada w sezonie jesiennym, gdy można się tam wybrać już za 100 złotych. A Barcelona posiada delikatniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam mnóstwo słońca. Poza tym bez skwaru zwiedzanie będzie milsze. Także osoby chcące zwiedzić USA muszą wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, legendarnego miasta, dobrze wybrać się w styczniu, wtedy to transfer bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż lot do Nowego Jorku w lipcu lub we wrześniu. Dużo osób z Polski, które pragną odwiedzić Kalifornię ochoczo wybierają ten termin, gdyż jest to okres spokojniejszy, z mniejszą liczbą turystów.

neues jahr wünsche 2022

Jeśli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie nad morzem, latanie poza gorącym sezonem powinno cię zainteresować. Gdyż znane miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najczęściej odwiedzane będą w miesiącach gorących, co znacznie zawyża cenę lotów. Dlatego warto zobaczyć te miejsca w pozostałych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy.