Laptop czy też komputer stacjonarny? Co jest sensowniejszym wyborem?

Laptop czy też komputer stacjonarny? Co jest sensowniejszym wyborem?

Każdy kto zastanawia się nad wybraniem komputera musi głównie przemyśleć czy jest mu bardzo potrzebny netbook. Wbrew pozorom decyzja wcale nie jest taki oczywisty jakby się mogło wydawać. Przede wszystkim trzeba zastanowić się czy mobilność jest tak bardzo niezbędną cechą, że ma sens pozwolić sobie na zmniejszenie opcji rozbudowy za cenę o wiele mniejszych wymiarów a także mniejszych możliwości. Wbrew pozorom możliwość transportu laptopa to nie jedyne jego zalety.

Dodatkowo niewielkiemniejsze wymiary w sporej części przypadków również będą bardzo dobrą zaletą zwłaszcza w przypadku gdy mieszka się w małych mieszkaniach gdzie każdy metr jest na wagę złota. Jednak laptopy mają również inną zaletę – można je przenieść praktycznie wszędzie. Jeżeli chodzi o stacjonarki to ich najważniejszą zaletą jest o wiele większa moc obliczeniowa niż laptopy. Dodatkowo w znacznej części przypadków jest możliwość je bardzo dużo łatwiej rozbudować i są dużo tańsze niż opcje oparte o laptopy. Generalnie rzecz biorąc jeżeli poszukuje się rozwiązań mających bardzo duża moc należy zdecydować się na stacjonarki, natomiast jeżeli ma sens pozwolić sobie na wydanie większej ilości pieniędzy kosztem niewiele mniejszej mocy to sensowniejszym pomysłem jest zdecydowanie się. Przynajmniej będzie można go gdzieś zabrać. Natomiast jeżeli wymiary nie mają znaczenia natomiast a priorytetem jest moc oraz możliwości to wybór stacjonarki to najlepszy pomysł.

Jeżeli chodzi o laptopy to również mają swoje wady poza ceną, oraz również brak możliwości łatwej naprawy. Jednak aktualnie w sporej części przypadków lepiej sprawdzają się najnowsze netbooki średniej jakości. Mające sens jest też, aby decydować się na dobrych wytwórców komputerów.