Kiedy się zmotywować do akcji z otyłością

Kiedy się zmotywować do akcji z otyłością

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz stan wewnętrzny nas osłabia. Dopada nas dół, odrętwienie i bierność do wszelkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań z przyjaciółmi. 

Paraliżuje nas strach przed tym co powiedzą o nas obcy. Musimy zatem coś z tym zrobić. Fundamentalnym krokiem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to między innymi kolejna bluzka, nowe kolczyki, wyjazd w wymarzone miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze korzystne usposobienie, pochwała przyjaciół czy podziw w oczach nieznanych ludzi . W jaki sposób więc przygotować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Zawsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Intencje Twojej koleżanki nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak wielką chęć schudnięcia?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia marzenia nigdy nie jest łatwa. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie gdy osiągniesz idealną wagę. To pozwoli Ci wytrzymać w postanowieniu.

4. Komplementuj siebie i premiuj nawet za małe osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Niech to będzie bilet n wystawę, wizyta w SPA, spinkę .

5. Znajdź znajomego, z którym możesz konkurować. Waszym marzeniem będzie, kto szybciej schudnie kilka kilogramów. Ściganie się zazwyczaj pomaga wytrwać i zdobyć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją walkę po raz kolejny.