Jakie zwierzę domowe jest najlepsze dla dziecka?

Większość maluchów w pewnym wieku zaczyna marzyć o posiadaniu swojego domowego pupila. Rodzice zwykle zgadzają się, aby zrealizować to marzenie, mając świadomość, że maluch w towarzystwie zwierzątka wychowuje się lepiej. Jeżeli rozważasz wprowadzenie do domu kolejnego lokatora, dokładnie przemyśl, który zwierzak będzie najodpowiedniejszy.

Najpopularniejszym czworonożnym przyjacielem jest bez wątpienia pies. Maluchy kochają psy, ponieważ są bardzo przyjacielskie i można je uczyć różnych trików. Nie można jednak nie zauważyć, że wymagają także sporo poświęcenia ze strony właściciela. Najodpowiedniejsze są dla rodzin, które cenią sobie sportowy styl życia. Przed podjęciem decyzji o zakupie psa trzeba też szczegółowo rozważyć wybór odpowiedniej rasy. Do niewielkiego mieszkania wygodniej jest wybrać niedużego pieska.

Dobrą alternatywą dla psa jest bez wątpienia kot. Również można się z nim bawić i zrobić z niego domowego pupilka. Koty jednakże bywają nieco mniej chętne nauki sztuczek. Może się okazać, że zamiast zaprzyjaźnić się z dzieckiem będą wolały chadzać własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego lokatora, chętnie decydują się na pomysł hodowania rybek. Niestety, te zwierzaki nie są za bardzo ciekawe dla dzieci. Stanowią raczej ozdobę wnętrza niż domowego pupila.

Jeżeli nie masz za dużo miejsca w domu pomyśl także o futrzakach trzymanych w klatkach. Niewielki chomik, żywiołowy królik czy sympatyczna świnka morska również mogą przynieść domownikom sporo radości. Są także łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies. Już kilkulatek z przyjemnością się nimi zajmie.