Jak zaplanować przestrzeń nad piwnicą

Jak zaplanować przestrzeń nad piwnicą

Urządzenie własnego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim rozpoczniemy urządzanie najczęściej nie jesteśmy świadomi, jak dużo czeka na nas dylematów. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga solidnego rozplanowania. Nie obejdzie się bez śledzenie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie najnowszych magazynów.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi kolej także na mniej istotne elementy wystroju domu. Przykładem jest ściana znajdująca się nad schodami.

Warto odpowiednio ją zagospodarować, bo większość z lokatorów będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zagospodarowanie tej na pierwszy rzut oka bezużytecznej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Żeby zrealizować ten plan, przydadzą się rodzinne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnorodnych rozmiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu domach brakuje wystarczająco dużo miejsca, żeby eksponować wspólne fotografie.

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie ściany nad schodami może być umieszczenie na niej odpowiedniej fototapety. Ciekawie będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie zyska parę metrów. Ciekawy wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było przedostać się na francuską dróżkę czy uroczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej rzucające się w oczy rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo lokatorów.

simple birthday wishes