Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby był to dzień wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, ale jeśli malec jest wielbiciel konkretnej bajki czy filmu można zdecydować się na taki krok i poprosić gości, aby na imprezie pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na strojach, lecz zdecydować się także na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także zabawy muszą nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

wünschen zum geburtstag

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, trafionym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony tylko do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze postawić również na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – warto przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy w czasie przyjęcia odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe warto przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew pozorom warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na przyjęcie.