Jak skutecznie odzyskać swoją figurę po 9mc

Jak skutecznie odzyskać swoją figurę po 9mc

Ciąża przeważnie ma związek z przybraniem kilku zbędnych kilogramów. Nie da się jednak nie zauważyć, że większość matek wolałoby tego uniknąć. Czy są sposoby, żeby skutecznie wrócić do swojej figury po ciąży? Poznaj najciekawsze z nich.

O odpowiednią sylwetkę warto zadbać już w trakcie ciąży. Bez wątpienia nie jest to najlepszy czas, żeby katować się drastyczną dietą. Ciało ciężarnej potrzebuje trochę więcej energii niż na co dzień. Ograniczenie wysoko przetworzonego jedzenia oraz słodkich przekąsek może jednak zmniejszyć wagę po porodzie. Plusem może być także regularna aktywność fizyczna w ciąży, dostosowana do błogosławionego stanu. Ważne jednak, żeby ruch w ciąży zawsze skonsultować z lekarzem. To ginekolog decyduje, czy nie ma przeciwwskazania do uprawiania sportu.

Największym wsparciem młodej mamy w walce o wymarzoną figurę są codzienne przechadzki z noworodkiem. Przyniosą one pożytek zarówno mamie, jak niemowlęciu. Obydwoje potrzebujecie codziennej porcji świeżego powietrza. Zamiast chodzić powolnym krokiem, wybierz raczej szybszy marsz. Fałdki tłuszczu po ciąży zaczną znikać w mgnieniu oka, w trakcie wykonywania tego codziennego obowiązku.

Kiedy upłynie sześć tygodni od porodu, a lekarz nie będzie widział żadnych problemów, można zdecydować się na inne ćwiczenia gimnastyczne. Młode matki uwielbiają zumbę czy aerobik. Jednocześnie to dobra sposobność, by odpocząć od rutyny codziennego dnia. Nie martw się, jeśli podobne zajęcia nie są organizowane w twoim mieście. Równie skutecznie możesz spędzać aktywnie czas we własnym mieszkaniu. Krótkie, ale wymagające treningi, na przykład crossfit, pomagają szybko odzyskać poprzednią sylwetkę. Co ważne, nie zajmują sporo czasu, którego zwykle brakuje młodym mamom.