Domowe metody na walkę z przeziębieniem

Domowe metody na walkę z przeziębieniem

Człowiek żyjący w społeczeństwie, cały czas wystawiony jest na liczne przypadłości, którymi można zarazić się od innych osób. Nie muszą być to groźne schorzenia, wystarczy, że na parę dni uniemożliwią nasze funkcjonowanie. Przeważnie borykamy się z przeziębieniem, jakie pojawia się szczególnie na przełomie zimy i wiosny, gdy wirusy i drobnoustroje budzą się do życia. Jakie domowe sposoby zastosować, aby wyeliminować ryzyko choroby?

Znacznie więcej ludzi stara się w leczeniu lekkich chorób tylko w ostateczności sięgać po leki. Tak samo jest w momencie przeziębienia, nie potrzebujemy od razu nabywać kosztownych medykamentów, możemy wykorzystać w walce z chorobą produkty naturalne, dostępne dla każdego. Aby układ immunologiczny funkcjonował właściwie, należy spożywać dużo produktów obfitych w witaminę C. Wbrew pozorom nie są to tylko cytrusy, najwięcej owej witaminy możemy spotkać przecież w żółtej papryce oraz czerwonej porzeczce. Dobrze także w naszej diecie używać dużo czosnku. Nie tylko jest on smaczny, jest także naturalnym antybiotykiem.

Jeśli już doszło do zarażenia, warto jak najprędzej zwalczyć chorobę. Aby przynieść ulgę przy niedrożnym nosie, warto zastosować inhalację olejków eterycznych, zwłaszcza mięty. Wystarczy kilka kropel wlać do miski z gorącą wodą, zakryć głowę szmatką i wdychać wydobywającą się parę. W ekstremalnych sytuacjach ulgę przyniesie płukanie nosa wodą z solą – roztwór przyda się także w momencie bólu gardła. Jesienią warto wcześniej zrobić zdrowe oraz przepyszne syropy domowej receptury. Wystarczy zmieszać grillowaną cebulę lub czosnek ze sporą dawką soli, po czym zalać wodą i zamknąć w butelce. Jest to najlepsze rozwiązanie na walkę z wirusami.

Obecnie część z nas, zajętych pracą lub szkołą, nie może pozwolić na to, aby przeziębienie zagnało nas do łóżka na parę dni. Żeby uniknąć choroby albo zmagać się z nią, nie potrzebujemy kupować drogich lekarstw. Bowiem z ziół, owoców oraz warzyw możemy stworzyć odpowiednie lekarstwa.