Czemu urządzić imprezę urodzinową dla małego dziecka?

Czemu urządzić imprezę urodzinową dla małego dziecka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego dziecka. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, by był to moment niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie warto przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest wielbiciel konkretnej bajki lub filmu warto zdecydować się na ten krok i poprosić gości, by na przyjęciu pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestawać wyłącznie na strojach, lecz zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także zabawy powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym rozwiązaniem może być także zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić małym gościom kanapki (na przykład malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, lecz także wyglądają wyjątkowo efektownie). Dobrze zapewnić także na słodsze przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy w czasie przyjęcia organizowane będą różne zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.