Co stanowi efektywniejsze do wystawiania? Konsole lub czasami komputer?

Co stanowi efektywniejsze do wystawiania? Konsole lub czasami komputer?

Od sporej ilości lat były wojny pomiędzy różnego rodzaju platformami przeznaczonymi do grania. W dawnych czasach istniały wojny między takimi komputerami jak Amiga bądź też Comodore 64. Jednakże to są poprzednie czasy, których w obecnej chwili nie ma sensu rozpatrywać.

Obecnie bardzo często spotyka się spory między konsolami oraz komputerami. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i wady. Jeżeli chodzi o konsole to mającą bardzo duże znaczenie zaletą jest niewielki problem użytkowania jak i stosunkowo atrakcyjne koszty zakupienia samego sprzętu. Jednak niestety jak i również da się znaleźć pewne wady wśród, których znaleźć można: ceny gier, brak wydania części gier jak i niemożliwość sterowania przy wykorzystaniu klawiatury a także myszy. Jeżeli chodzi o zdecydowanie się na konkretne rozwiązanie to w obecnej chwili najbardziej popularnymi rozwiązaniami są konsole poprzedniej generacji X360/PS3 oraz konsole obecnej generacji PS4/XBOX One.

W przypadku obecnych konsol do ich wad zaliczyć powinno się mniejszą bibliotekę gier jak i większą ich cenę. W przypadku komputerów to cena zakupu dobrego PC przeznaczonego do grania jest w sporej części przypadków o wiele wyższa niż cena kupna konsoli nowej generacji. Jednakże komputery tego rodzaju umożliwiają granie w o wiele większych rozdzielczościach a także przy sporo większych detalach. Dodatkowo bardzo często gry na komputery dostępne są w mniejszych cenach. Następną różnicą między konkretnymi platformami jest ilość wydanych gier. Na komputery niekiedy wychodzą gry, których nie znajdzie się na konsole. Dzieje się tak też w drugą stronę. Gry nie wydane na inne platformy to tak naprawdę najważniejszy wyznacznik wyboru danej platformy do gier. Najsensowniejszym pomysłem jest posiadanie co najmniej kilku platform do rozrywki.