Cena wesela

Cena wesela

Kompleksowe przygotowania naszego ślubu to mnóstwo pracy. Trzeba ją rozpocząć nawet na rok przed tym pięknym dniem. Jeśli zaczniemy je dużopóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć z całością przygotowań, jest niezwykle spore. Żeby jednak dobrze przygotować wszystko, co jest związane z tym wyjątkowym, musimy liczyć się z wydatkami, które nie będą małe. Co z reguły kosztuje bardzo dużo?

Wynajęcie sali weselnej.

To rzecz jasna największy koszt. Musimy się z tym liczyć i zdecydować się na drogą salę, w której będziemy się bawić, albo zdecydować się na tańszą, nie zawsze jednak idealną.

Jedzenie dla gości.

Koszty jedzenia weselnego rzecz jasna zależą od od bawiących się na weselu gości. Im większa liczba naszych gości, tym większy koszt. Przy ustalaniu menu, trzeba jednak upewnić się, czy oczekiwana suma za wyżywienie jednego gościa obejmuje wszystkie dania. W niektórych sytuacjach za droższe dania z menu, ciasto, czy produkty alkoholowe, trzeba zapłacić dodatkowo.

Fotograf na ślub.

Fotograf i filmowiec, to wydawać by się mogło bardzo małe koszty. Nic bardziej mylnego. Sam dobry fotograf ślubny.

to koszty, które sięgają ponad tysiąc sto złotych, nierzadko osiągają 2 tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela z reguły jest trochę mniejszy, nierzadko również będzie to suma sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali na wesele i samochodu ślubnego.

To także również małe koszty. Z przerażeniem możemy jednak odkryć, że za te drobiazgi płacimy naprawdę dużo. Rozważając udekorowanie sali i samochodu, upewnijmy się osoby, które będą je wykonywać, jak duże będą wydatki na dekoracje.

Uroczystość weselna to spore wydatki.

Uroczystość weselna to spore koszty które potrafią przerazić. Warto mieć tego świadomość. Owszem, w niektórych sytuacjach udaje się nieco zaoszczędzić, jeśli jednak pragniemy, by uroczystość ślubną i uroczystość weselną zorganizować idealnie, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma takiej opcji.